NOR Flash Parallel 3V/3.3V 128Mbit 16M/8M x 8bit/16bit 90ns 64-Pin Fortified BGA Tray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | BGA |
| Density | 128Mb |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Memory Type | NOR, |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Packaging | Tray |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not CompliantNo |