
This 2Gb NAND FLASH memory features a 16-bit density and operates within a supply voltage range of 1.7V to 1.95V. It is packaged in a TSOP package and has a maximum operating temperature of 85°C. The memory has a page size of 1KWords and a maximum access time of 25us. It is compliant with RoHS regulations.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Spansion S34ML02G104TFI010 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Access Time | 25us |
| Address Bus Width | 19b |
| Package/Case | TSOP |
| Density | 16b |
| Interface | Parallel |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Memory Size | 2Gb |
| Memory Type | NAND, FLASH, SLC NAND, |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 1.95V |
| Min Supply Voltage | 1.7V |
| Packaging | Tray |
| Page Size | 1KWords |
| Radiation Hardening | No |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Spansion S34ML02G104TFI010 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
