D-Sub Standard Connectors 9 S FEMALE S/CUP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Plating | Gold |
| Current Rating | 5A |
| Gender | Female |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Series | 100 |
| Shell Material | Steel |
| Termination | Solder |
| RoHS | Not Compliant |