
This 25MHz 1.621GHz surface mount chip antenna features a 4dB gain and 50 ohm impedance. It is packaged in a tray with 25 units per package and is RoHS compliant. The antenna has a height of 0.161 inch and a size of 25mm, with a termination of solder. It is not Reach SVHC compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Spectrum PA25-1621-025SALF datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Bandwidth | 25MHz |
| Frequency | 1.621GHz |
| Gain | 4dB |
| Height | 0.161inch |
| Impedance | 50R |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Bands | 1 |
| Package Quantity | 25 |
| Packaging | Tray |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Resistance | 50R |
| RoHS Compliant | Yes |
| Size | 25mm |
| Termination | Solder |
| VSWR | 2 |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Spectrum PA25-1621-025SALF to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.