Trimmer / Variable Capacitors U 659-GKY50086
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Height | 0.071inch |
| Length | 0.18inch |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | No |
| Termination | SMD/SMT |
| Voltage Rating | 100V |
| Width | 0.13inch |
| RoHS | Not Compliant |