FFC Jumper Cable Polyester 8Conductors 28AWG 200VDC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Conductor Material | Copper, Tin |
| Max Current Rating | 1.5A |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Voltage Rating (DC) | 200V |
| Mount | Cable |
| Number of Conductors | 8 |
| Wire/Cable Gauge | 28AWG |
| RoHS | Not Compliant |