TE Connectivity 1206SFP100FM/63-2 technical specifications.
| Current Rating | 1A |
| Height | 1.6mm |
| Length | 3.2mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 3000 |
| Resistance | 340mR |
| Series | SFP |
| DC Rated Voltage | 63V |
| Width | 1.6mm |