Conn Rectangular M 15 POS 0.635mm Solder ST Thru-Hole
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Contact Plating | Gold |
| Depth | 6.09mm |
| Gender | Female |
| Length | 9.74mm |
| Number of Rows | 2 |
| Orientation | Straight |
| Packaging | Bulk |
| Pitch | 0.635mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Solder |
| RoHS | Compliant |