
Res Thin Film 0805 34K Ohm 0.1% 1/10W ±10ppm/C Molded SMD Paper T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | 0805 |
| Construction | Rectangular |
| Depth | 1.25mm |
| Length | 2mm |
| Max Operating Temperature | 155°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 34kR |
| Resistor Type | Thin Film |
| RoHS Compliant | Yes |
| Tolerance | 0.1% |
| RoHS | Compliant |
