IGBT Transistors 600V/150A DIS+FRD
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Collector-emitter Voltage-Max | 600V |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Collector Current | 50A |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |