20Gbyte 1.8in 4200r/min ATA-5 2048Kbyte
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacity | 20Gbyte |
| Rotational Speed | 4200r/min |
| Interface Type | ATA-5 |
| Data Buffer | 2048Kbyte |
| Operating Shock Rate | 250g |
| Non Operating Shock Rate | 1000g |
| Operating Vibration | 1g |
| Non-Operating Vibration | 5g |
| Min Operating Temperature | 5°C |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Number of Heads | 2 |
| Number of Platters | 1 |
| Product Depth | 78.5mm |
| Height | 5mm |
| Product Length | 54mm |
| RoHS Version | 2002/95/EC |