
IC AMP CURRENT SENSE SOT23-6
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Touchstone TS1101-100EG6T datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| -3db Bandwidth | 4.5kHz |
| Package/Case | SOT-23 |
| Common Mode Rejection Ratio | 150dB |
| Height | 1.45mm |
| Input Offset Voltage (Vos) | 30uV |
| Input Offset Voltage-Max | 100uV |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3mm |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Current | 1.2uA |
| Max Supply Voltage | 25V |
| Min Supply Voltage | 2V |
| Mount | Surface Mount |
| Number of Amplifiers | 1 |
| Number of Channels | 1 |
| Number of Circuits | 1 |
| Operating Supply Current | 680nA |
| Package Quantity | 1 |
| Packaging | Cut Tape |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Supply Current | 680nA |
| Width | 1.75mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Touchstone TS1101-100EG6T to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
