Flash Disk Module 8GB Smi
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Module |
| Density | 8GB |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Voltage | 5.25V |
| Min Supply Voltage | 3.135V |
| Mount | Socket |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |