Triad Magnetics WSU180-1330-R technical specifications.
| Approvals | cULus |
| Package/Case | 100 |
| Cord Length | 72inch |
| Current - Output 1 | 1.33A |
| Height | 1.22inch |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.31inch |
| Max Input Voltage (AC) | 240V |
| Min Input Voltage (AC) | 100V |
| Max Input Voltage | 240V |
| Min Input Voltage | 100V |
| Max Operating Temperature | 40°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Output Current | 1.33A |
| Max Output Power | 23.94W |
| Max Power Dissipation | 24W |
| Mount | Wall |
| Nominal Output Voltage | 18V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Connector | Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 11.0mm |
| Output Power | 24W |
| Output Voltage | 18V |
| Package Quantity | 10 |
| Series | WSU |
| Voltage - Output 1 | 18V |
| Width | 2.09inch |