Tripp Lite PDU 3-Phase Switched 240V/230V/220V 28.8kW C13 C19 Vertical 0URM
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| AC Outlets | 30 |
| Approvals | UL, CSA, CE |
| Current Rating | 40A |
| Max Current Rating | 40A |
| Mount | Vertical, Rack |
| Overload Protection | Circuit Breaker |
| Weight | 13lb |
| RoHS | Compliant |