
Power Strip 120V 5-15R 4 Outlet 10ft Cord 5-15P
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Tripp Lite PS410 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| AC Outlets | 4 |
| Approvals | UL, CSA |
| Body Material | Plastic |
| Cord Length | 10foot |
| Current Rating | 15A |
| Material | Plastic, ABS |
| Max Current Rating | 15A |
| Mount | Wall |
| Overload Protection | Circuit Breaker |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Resistance | -15R |
| Voltage Rating (AC) | 120V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Tripp Lite PS410 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
