The Triquint 854675 is a surface mount component with a bandwidth of 30.3MHz and a frequency of 70MHz. It has a height of 2mm and a length of 13.3mm, with a load impedance of 50 ohms. The component operates between -40°C and 85°C and is packaged in tape and reel quantities of 2000. It is not radiation hardened and is not RoHS compliant.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Bandwidth | 30.3MHz |
| Frequency | 70MHz |
| Height | 2mm |
| Insertion Loss | 17.5dB |
| Length | 13.3mm |
| Load Impedance | 50R |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| Resistance | 50R |
| RoHS Compliant | No |
| Termination | SMD/SMT |
| RoHS | Not CompliantNo |