
RF Amplifier 2300-2900MHz 12dB
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Gain | 13.1dB |
| Max Operating Temperature | 158°C |
| Max Power Dissipation | 1.4W |
| Max Supply Voltage | 15V |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Frequency | 700 MHz to 2.9 GHz |
| Operating Supply Current | 480mA |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Test Frequency | 2.6GHz |
| RoHS | Not Compliant |