
The Triquint TQM679002A is a high-frequency amplifier with a bandwidth of 20MHz and an operating frequency range of 2400MHz to 2500MHz. It operates at a maximum temperature of 100°C and a minimum temperature of -40°C. This device is RoHS compliant and available in tape and reel packaging with 2500 units per reel.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Triquint TQM679002A datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Bandwidth | 20MHz |
| Max Operating Temperature | 100°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Frequency | 2400 MHz to 2500 MHz |
| Operating Supply Voltage | 4.8V |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| Series | TQM |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Triquint TQM679002A to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.