Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Trumeter 7932 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Approvals | UL, CE |
| Package/Case | Module |
| Count Direction | Bidirectional |
| Depth | 76mm |
| Display Type | LCD |
| Logic Function | Counter |
| Max Operating Temperature | 60°C |
| Min Operating Temperature | -10°C |
| Mount | Panel |
| Operating Supply Voltage | 265V |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Trumeter 7932 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
