Vectron OX-5011-EAE-2080-12M8 technical specifications.
| Frequency | 12.8MHz |
| Load Capacitance | 15pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |