4in LCD Monitor without Touchscreen 480x234Pixels
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Display Size | 4in |
| Viewing Angle | 90/40° |
| Pixel Format | 480x234Pixels |
| Monitor Type | TFT |
| Active Area | 81.28x60.96mm |
| Outline Dimensions | 172.72x116.84x27.94mm |
| Touchscreen | No |
| Typical Power Consumption | 8.5W |
| Backlight | CCFT |
| RoHS Version | 2002/95/EC |