Trans GP BJT PNP 30V 0.1A 3-Pin TO-92 Bulk
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Collector Base Voltage (VCBO) | 30V |
| Max Collector Current | 100mA |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Power Dissipation | 500mW |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Tape and Reel |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Not CompliantNo |