Trimmer / Variable Capacitors TRIMMER CAPACITOR
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 1.9E-13F |
| Length | 8.6mm |
| Material | FILM |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Package Quantity | 1200 |
| Packaging | Bulk |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Termination | Axial |
| Voltage Rating | 250V |
| RoHS | Compliant |