
Rectifiers 150 Volt 2.0 Amp 90 Amp IFSM
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Max Reverse Current | 100uA |
| Max Surge Current | 90A |
| Package Quantity | 2000 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Reverse Voltage | 150V |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
