DIODE, 2A 1000V SOD-57, CUT TAPE
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Capacitance | 18pF |
| Diameter | 3.6mm |
| Length | 0.157inch |
| Max Operating Temperature | 175°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Mount | Through Hole |
| Working Voltage | 1V |
| RoHS | Compliant |