The CSC07A-01-102G is a bussed resistor array from Vishay, featuring six elements with a total power rating of 200mW. The array has a resistance value of 102 ohms with a tolerance of 2%. It is available in a SIP termination package with dimensions of 4.95mm height, 15.24mm width, and 17.53mm length.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Vishay CSC07A-01-102G technical specifications.
| Circuit Type | Bussed |
| Height | 4.95mm |
| Length | 17.53mm |
| Number of Resistors | 6 |
| Power Per Element | 200mW |
| Resistance | 102R |
| Series | CSC |
| Termination | SIP |
| Tolerance | 2% |
| Width | 15.24mm |