Vishay SM15T100CA/1T technical specifications.
| Package/Case | DO-214AB |
| Clamping Voltage | 178V |
| Max Operating Temperature | 150°C |
| Min Operating Temperature | -65°C |
| Max Surge Current | 200A |
| Number of Channels | 1 |
| Operating Supply Voltage | 85.5V |
| Package Quantity | 1000 |
| Packaging | Bulk |
| Peak Pulse Power | 1.5kW |