
WURTH ELEKTRONIK 742701121 FERRITE CORE, CYLINDRICAL, 370 OHM
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Wurth Electronics 742701121 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Diameter | 14.5mm |
| Height | 14.5mm |
| Impedance | 76R |
| Inside Diameter | 5mm |
| Length | 14.5mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Free Hanging |
| Outside Diameter | 9.5mm |
| Package Quantity | 128 |
| Packaging | Tray |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| Series | WE-TOF |
| Test Frequency | 100MHz |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Wurth Electronics 742701121 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.