
WURTH ELEKTRONIK 7427711 STAR-TEC MOUNTING CLIP
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Wurth Electronics 7427711 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Color | White |
| Length | 25.6mm |
| Max Operating Temperature | 105°C |
| Min Operating Temperature | -25°C |
| Mount | Clip |
| Packaging | Bulk |
| Reach SVHC Compliant | Unknown |
| RoHS Compliant | Yes |
| Shielding | Unshielded |
| Termination | SMD/SMT |
| Weight | 0.080425oz |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Wurth Electronics 7427711 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
