General Type Wirewound Resistor 100Ohm 3W 5% Axial Ammo Pack
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | Conformal |
| Length | 17.5mm |
| Max Operating Temperature | 200°C |
| Military Standard | Not |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Resistance | 100R |
| Resistor Type | Wirewound |
| Termination | Axial |
| Tolerance | 5% |
| RoHS | Compliant |