The S-1111B43MC-NZCTFG is a 5-pin dual output linear voltage regulator IC from Ablic. It operates from an input voltage range of 2V to 6.5V and provides a nominal output voltage of 4.3V. The device is capable of delivering a maximum output current of 0.1A. The JEDEC package code is R-PDSO-G5, with a width of 1.6mm and a length of 2.9mm. The LSSOP package type is used, and the device has a pin count of 5.