Abracon ABLS-19.200MHZ-T technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency Tolerance | 50ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Operating Frequency | 19.2 MHz |