Abracon ABLS-25.000MHZ-D-FT technical specifications.
| Capacitance | 1.8E-11F |
| Package/Case | SMD/SMT |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 40R |
| Frequency | 25MHz |
| Frequency Stability | 50ppm |
| Frequency Tolerance | 50ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 18pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Frequency | 25 MHz |