Abracon ASFLMB-100.000MHZ-LY-T technical specifications.
| Basic Package Type | Non-Lead-Frame SMT |
| Package Family Name | QFN |
| Package/Case | QFN |
| Package Description | Quad Flat No Lead Package |
| Lead Shape | No Lead |
| Pin Count | 4 |
| PCB | 4 |
| Package Length (mm) | 5 |
| Package Width (mm) | 3.2 |
| Package Height (mm) | 0.85 |
| Seated Plane Height (mm) | 0.85 |
| Pin Pitch (mm) | 2.54 |
| Package Material | Plastic |
| Mounting | Surface Mount |
| Type | Clock Oscillator |
| Standard Frequency | 100MHz |
| Frequency Stability | ±10ppm |
| Load Capacitance | 15pF |
| Max Symmetry | 55% |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Operating Temperature | 85°C |