Abracon ASFLMB-120.000MHZ-LY-T technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 120MHz |
| Frequency Stability | 10ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Load Capacitance | 15pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Current | 16mA |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.6V |