Abracon ASH7K-32.768KHZ-T technical specifications.
| Package/Case | SMD/SMT |
| Depth | 1.6mm |
| Frequency | 32.768kHz |
| Frequency Stability | 10ppm |
| Frequency Tolerance | 28ppm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Load Capacitance | 15pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Current | 700nA |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 1.5V |
| Operating Frequency | 32.768 kHz |