AKER C3E-18.432-12-3030-X CRYSTAL, SMD CER 18.432MHZ
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Aker C3E-18.432-12-3030-X technical specifications.
| Accuracy | 30ppm |
| Package/Case | SMD/SMT |
| Frequency | 18.432MHz |
| Frequency Stability | 30ppm |
| Frequency Tolerance | 30ppm |
| Height | 0.75mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 3.2mm |
| Load Capacitance | 12pF |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Frequency | 18.432 MHz |
| Packaging | Cut Tape |
| Reach SVHC Compliant | No |
| Series | C3E |
| Series Resistance | 100R |
| Width | 2.5mm |