Allegro Microsystems ACS754SCB-130-PSF technical specifications.
| Accuracy | 1% |
| Current Sensing | 130A |
| Frequency | 35kHz |
| Linearity | 0.8% |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -20°C |
| Max Supply Current | 10mA |
| Mount | Through Hole |
| Number of Channels | 1 |
| Response Time | 11us |
| RoHS Compliant | Yes |
| Sensitivity | 15mV/A |