TRANS PNP DARL 160V 15A TO-3P-5
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Collector Emitter Breakdown Voltage | 160V |
| Collector-emitter Voltage-Max | 2V |
| Lead Free | Lead Free |
| Max Collector Current | 15A |
| Max Power Dissipation | 160W |
| Mount | Through Hole |
| Packaging | Bulk |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |