Cap Ceramic 330pF 150V C0G 1% Pad SMD 125°C Low ESR Waffle
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the American Technical Ceramics 700A331FW150X datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Capacitance | 330pF |
| Package/Case | Ceramic |
| Depth | 1.4mm |
| Dielectric | C0G |
| Length | 1.4mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -55°C |
| Packaging | Waffle |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS Compliant | No |
| Tolerance | 1% |
| RoHS | Not CompliantNo |
Download the complete datasheet for American Technical Ceramics 700A331FW150X to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.