AMS AS13985F33-T technical specifications.
| Max Input Voltage | 5.5V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Min Output Voltage | 3.3V |
| Max Supply Current | 250uA |
| Number of Regulators | 1 |
| Output Configuration | Positive |
| Output Current | 150mA |