
Delay Line 32-Pin LFCSP EP T/R
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Analog Devices AD8120ACPZ-R2 datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Bandwidth | 200MHz |
| Common Mode Rejection Ratio | 58dB |
| Input Capacitance | 1.7pF |
| Input Offset Voltage (Vos) | 2mV |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Supply Voltage | 5.5V |
| Min Supply Voltage | 4.5V |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Current | 11mA |
| Packaging | Cut Tape |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 80dB |
| Quiescent Current | 5.5mA |
| Reach SVHC Compliant | No |
| RoHS Compliant | Yes |
| Settling Time | 40ns |
| Slew Rate | 425V/µs |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Analog Devices AD8120ACPZ-R2 to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
