
HDMI/DVI Buffer with Equalization 40-Pin LFCSP EP Tray
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Analog Devices AD8195ACPZ datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Control Interface | PARALLEL |
| Data Rate | 250Mbps |
| Height | 0.83mm |
| Lead Free | Contains Lead |
| Length | 6mm |
| Logic Function | Buffer |
| Max Operating Temperature | 85°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 1.047W |
| Max Supply Voltage | 3.6V |
| Min Supply Voltage | 3V |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Voltage | 3.3V |
| Packaging | Tray |
| RoHS Compliant | Yes |
| Width | 6mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Analog Devices AD8195ACPZ to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
