Analog Devices AD9380KSTZ-100 technical specifications.
| -3db Bandwidth | 350MHz |
| Package/Case | LQFP |
| Contact Plating | Tin, Matte |
| Interface | Serial |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Frequency | 100MHz |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Current | 260mA |
| Operating Supply Voltage | 1.8V |