Analog Devices ADG1204YCPZ-REEL7 technical specifications.
| -3db Bandwidth | 800MHz |
| Bandwidth | 800MHz |
| Package/Case | LFCSP EP |
| Dual Supply Voltage | 15V |
| Interface | Parallel |
| Lead Free | Contains Lead |
| Logic Function | Multiplexer |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Max Power Dissipation | 1.3mW |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Circuits | 1 |
| Number of Inputs | 4 |
| Number of Outputs | 1 |
| On-State Resistance | 475R |
| Operating Supply Current | 170uA |
| Operating Supply Voltage | 12V |
| Package Quantity | 1500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| Power Dissipation | 1.3mW |