Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Analog Devices ADSP-21261SKBC-150 technical specifications.
| Package/Case | BGA |
| Frequency | 150MHz |
| Lead Free | Contains Lead |
| Max Operating Temperature | 70°C |
| Memory Size | 384KB |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Supply Voltage | 3.47V |
| Min Supply Voltage | 1.14V |