
IC REG BUCK SEPIC ADJ 1.5A 8SOIC
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Analog Devices LT1375HVIS8#PBF datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOIC |
| Height | 1.5mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Length | 5mm |
| Max Input Voltage | 30V |
| Min Input Voltage | 5V |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | 0°C |
| Max Output Current | 1.5A |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 1.5A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 21.5V |
| Package Quantity | 100 |
| Packaging | Rail/Tube |
| RoHS Compliant | Yes |
| Synchronous Rectifier | No |
| Width | 3.99mm |
| RoHS | Compliant |
Download the complete datasheet for Analog Devices LT1375HVIS8#PBF to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
