
LT3481 - 36V, 2A, 2.8MHz Step-Down Switching Regulator with 50µA Quiescent Current; Package: MSOP; Pins: 10; Temperature Range: -40°C to 85°C
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
Sign in to ask questions about the Analog Devices LT3481IMSE datasheet using AI. Get instant answers about specifications, features, and technical details, ideal for finding information in larger documents.
Sign In to ChatWidest selection of semiconductors and electronic components in stock and ready to ship ™
| Package/Case | SOP |
| Min Input Voltage | 3.6V |
| Number of Outputs | 1 |
| Output Current | 2A |
| Output Type | Adjustable |
| Output Voltage | 20V |
| RoHS Compliant | No |
| RoHS | Not Compliant |
Download the complete datasheet for Analog Devices LT3481IMSE to view detailed technical specifications.
The embedded preview will load automatically when this section scrolls into view.
