
The LT4321HUF#TRPBF is a surface mount power management IC from Analog Devices, packaged in a QFN case with a length of 4mm. It operates over a temperature range of -40°C to 125°C, and has a maximum operating supply current of 32uA. This device is RoHS compliant and available in tape and reel packaging with a quantity of 2500 units.
Checking distributor stock and pricing after the page loads.
| Package/Case | QFN |
| Length | 4mm |
| Max Operating Temperature | 125°C |
| Min Operating Temperature | -40°C |
| Mount | Surface Mount |
| Operating Supply Current | 32uA |
| Package Quantity | 2500 |
| Packaging | Tape and Reel |
| RoHS Compliant | Yes |
| RoHS | Compliant |
